04.11.2010
Wizaż ślubny jako sztuka kompromisu - zajęcia II roku Kosmetyki

Ślub to wielkie wydarzenie w życiu każdej kobiety, dlatego nie podlega kwestii to, iż każda chce wyglądać wyjątkowo.
Na drugim roku Kosmetyki nasze Słuchaczki w ramach specjalizaji mają możliwość zapoznania się z trudną jak się okazuje wbrew pozorom sztuką wizażu.
Makijaż ślubny to połączenie:
- makijażu dziennego,ponieważ ślub odbywa się z reguły w godzinach popołudniowych;
- makijażu wieczorowego - przyjęcie weselne trwa do poźnych godzin nocnych
- makijażu fotograficznego ponieważ każda ceremonia jest fotografowana zarówno przez fotografa jak i gości weselnych.
Ponadto Panna Młoda powinna wyglądać "świeżo", makijaż musi być trwały, zakrywać wszelkie mankamenty urody,podkreślać urodę, być dokładny pod względem szczegółów a co najważniejsze kobieta musi w nim czuć się komfortowo.
Sprostanie tym wszystkim wymaganiom wymaga od wizażysty perfekcji pod względem warsztatowym, ogromnego potencjału twórczego i elastyczności, która umożliwia wykonywanie pracy w trudnych warunkach zmiennych nastrojów i zdenerwowania Panny Młodej.
Nasze Słuchaczki na ostatnich zajęciach próbowały swoich sił w opanowaniu sztuki wizażu ślubnego i chociaż można dopatrzeć się wielu błędów technicznych jak na pierwszy raz jest całkiem nieźle. Poniżej zamieszczam uchwycone w trakcie zajęć obrazy z przygotowań makijaży i efekty końcowych prac Słuchaczek II.

[1] [2] [3] [4] [5] [6]